wp_head() خود را بدون پلاگین تمیز کنید

با عرض سلام و روز خوش خدمت دوستان عزیز؛
امروز در این مقاله وردپرس به صورت مختصر توضیحاتی درباره وردپرس wp_head  برای شما می دهیم. همچنین در ادامه به عملیات پاک سازی وردپرس wp_head که در افزایش سرعت سایت موثر است، می پردازیم. پس با بهینه سازی این فایل می توانید در بهینه سازی کلی سایت قدمی بردارید!

wp_head() خود را بدون پلاگین تمیز کنید

وردپرس wp_head

wp_head یک عمل هوک(action hook)  در بخش <head></head> از قالب کاربر که با تابع () wp_head در تعامل است. اگرچه این مورد وابسته به پوسته است، اما این هوک یکی از ضروری ترین هوک های تم ها است که از آن به طور گسترده پشتیبانی می شود.

این تابع، یک بسته بندی ساده است برای:

هوک ها پارامتری ندارند. شما می توانید از هوک ها با استفاده از توابع نوشتاری در مرورگر استفاده کنید، یا از آن ها در پس زمینه پلتفرم کارها استفاده نمایید. این توابع خروجی ندارند و هیچ پارامتری نمی گیرند.
هوک ها وابسته به قالب هستند. این بدان معنی است که نویسنده قالب انتخاب می کند که از آن ها استفاده کند یا خیر. ممکن است که در همه پوسته های وردپرس موجود نباشد. شما باید در صورتی که از آن استفاده می کنید وارد اکانت خود شوید.
این هوک عملی را انجام می دهد که برای ایجاد یک رویداد مهم و مورد نیاز است. البته به جای یک محتوا قرار داده شده است. این یک تفاوت معنایی است، اما به شما کمک می کند تا به یاد آورید این هوک چه کاری می کند. در صورتی که همانند نمونه زیر از آن استفاده نمایید:

اقدامات (actions) پیش فرض

بسیاری از اقدامات (actions) به صورت پیش فرض شامل هوک، وردپرس wp-head می باشند، که به وسیله هسته وردپرس در wp-includes/default-filters.php راه اندازی شده است. اگر شما نیاز به حذف یک هوک پیش فرض دارید، این فایل به شما اولویت حذف هوک پیش فرض را می دهد.

حتما بخوانید  باز شدن تبلیغات پاپ آپ در کلیک اول

حال به بررسی نمونه مثال هایی می پردازیم:

افزودن css سفارشی به قسمت head، با استفاده از action وردپرس wp_head:

افزودن جاوا اسکریپت سفارشی به قسمت head، با استفاده از action وردپرس wp_head:

نکته!!! فقط قبل هر عملی بک آپ از functions.php خود فراموش نشود !

 

منبع : جم اسکریپت