حذف درخواست ورود اطلاعات وردپرس FTP

حذف درخواست ورود اطلاعات وردپرس FTP

تا حالا پیش آمده که هر زمان سعی در نصب یک افزونه یا حذف آن یا به روز رسانی و یا سعی در انجام هر عمل مشابهی کرده باشید، وردپرس از شما اطلاعات اتصال به FTP را درخواست کرده باشد؟ اگر این مشکل برایتان پیش آمده، آموزش امروز راه حل همیشگی شماست. در آموزش امروز، جم اسکریپت پیش از هر چیز، دلیل اتفاق افتادن این مسئله را برایتان توضیح خواهد داد و سپس به ارائه دو راه حل، یکی از طریق ویرایش کد و دیگری از طریق استفاده از افزونه خواهد پرداخت. پس با ما همراه باشید.

 

چرا وردپرس از من اطلاعات اتصال به FTP را درخواست میکند؟

وقتی وردپرس میخواهد هر یک از عملیات، نصب، حذف و یا آپگرید هر یک از افزونه ها، هسته ی سیستم و … را انجام دهد، نیاز به دسترسی به فایلهای موجود روی هاست شما دارد. اگر این دسترسی میسر باشد که خوش به حال شما ولی اگر وردپرس اجازه دسترسی به فایلهایی که میخواهد روی آنها تغییر ایجاد کند نداشته باشد، در این حالت است که از شما اطلاعات اتصال به FTP را درخواست خواهد کرد. اما احتمالا این سوال برایتان پیش می آید که اصلا به چه دلیل باید چنین اتفاقی بیفتد. یعنی چه اتفاقی باعث میشود که وردپرس دسترسی کافی به فایلها و فولدر هایی که میخواهد روی آنها تغییر ایجاد کند نداشته باشد.

ولی چه دلیلی دارد که وردپرس نتواند به فایلها و فولدر های مورد نیازش دسترسی داشته باشد؟ این مسئله وقتی اتفاق می افتد که PHP بجای اینکه تحت کاربر هاست شما (FastCGI و suPHP) در حال اجرا باشد، برای کار کردن تحت کاربر آپاچی (mod_PHP یا CGI) تنظیم شده باشد که اصلا هم تنظیم جالبی نیست و به نسبت suPHP و FastCGI دارای امنیت پایین تر و امکان کنترل کمتری خواهد بود.

 

چطور این مشکل را حل کنیم؟

راه حل اصلی این مشکل اعمال کانفیگ صحیح روی سرور میزبانی شما و بهره گیری از suPHP و FastCGI است که از امنیت و کنترل پذیری بیشتری هم برخوردار هستند. ولی برای کاربران عادی و کسانی که به محیط سرور خود دسترسی ندارد و از هاست اشتراکی بهره میگیرند انجام چنین امری کاملا غیر ممکن خواهد بود. بنابراین مجبوریم با هم بجای حل کردن واقعی مشکل، راه حلی برای دور زدن آن پیدا کنیم. روشهای انجام این کار در ادامه آمده است.

حتما بخوانید  بستن دیدگاه در مطالب قدیمی وردپرس به صورت خودکار

 

ذخیره دائمی اطلاعات FTP در وردپرس

در روشی که میخواهم بهتون آموزش بدهم بدون نصب افزونه که احتمال خطرات جانبی برای سایت و هاست شما را دارد تنها با یک خط کد از این به بعد براحتی به نصب و بروز رسانی اطلاعات و ماژول های خود در وردپرس اقدام نمائید.

اگر برای شروع کار آماده هستید ابتدا به هاست خود مراجعه کرده و فایل  wp-config.php که به عنوان فایل اصلی در نصب وردپرس به حساب می آید را با ویرایشگر باز کنید. سپس قطعه کد زیر را در آن وارد کرده و اطلاعات موجود در قطعه کد را پر کنید:

در خط اول و دوم میبایست نام کاربری و رمز عبور FTP خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر روی هاستتان اکانت FTP ایجاد نکرده اید، وارد کردن نام کاربری و رمز عبور هاست در اینجا کفایت میکند.
سپس در خط سوم میبایست آدرس اتصال FTP را مشخص کنید. ساده ترین کار در اینجا وارد کردن آدرس IP هاست شما خواهد بود. عموما در این قسمت هیچ نیازی به مشخص کردن پورت نیست.
در خط آخر هم اگر مایل هستید از اتصال امن استفاده کنید کافی است عبارت false را به true تغییر دهید.

حال فایل را ذخیره و شروع به آپدیت کردن وردپرس و افزونه های خود کنید.

امیدوارم از این آموزش استفاده لازم را ببرید.

 

آموزش وارد کردن دائمی اطلاعات FTP در وردپرس

حذف درخواست ورود اطلاعات وردپرس FTP

 

منبع : جم اسکریپت